Tulede poleerimine

01

Tulede poleerimine parandab sõidukit kasutavate inimeste turvalisust

Sõiduki esituled viibivad väga ekstreemsetes töötingimustes, olles sunnitud taluma nii eessõitvate kui vastutulevate sõidukite rataste alt tuleva tolmu, liiva- ja kruusaosakeste terrorit. Kui sõiduki värvkate selle tulemusel tuhmub, siis tuhmuvad ka esitulede klaasid.

Seetõttu on mõistlik sõiduki nähtavuse vähenedes mitte tormata uusi esitulede pirne ostma, vaid tuleks esitulede klaaside seis kriitiliselt üle vaadata. Tegelikult ei tee paha ka tagatulede klaaside läbipaistvuses veenduda ning vajadusel needki ette võtte.

Tulede poleerimise eesmärgiks on taastada esi- ja tagatulede läbipaistvus ning parandada selle tulemusel nende valgustusvõimet. Aja jooksul võivad tuled muutuda tuhmiks ja kollaseks ning seda peamiselt UV-kiirguse, ilmastikuolude ja tee soolade mõjul. See mitte üksnes ei mõjuta auto välimust, vaid vähendab ka öise sõidu turvalisust – valguse hajumine suureneb ja valgustugevus väheneb.

Tulede poleerimise protsess

1. Puhastamine

• Kõigepealt puhastame tuled põhjalikult, eemaldades mustuse, rasva ja muud jäägid.

2. Lihvimine

•  Kasutades peeneid liivapabereid, eemaldame tulede pinnalt oksüdatsioonikihi ja muud defektid. See protsess võib hõlmata mitme erineva teralisusega liivapaberi kasutamist, alustades jämedamast ja liikudes peenema poole, et saavutada maksimaalselt sile pind.

3. Poleerimine

• Pärast lihvimist kasutame spetsiaalseid poleerimisaineid ja -patju, et taastada tulede läbipaistvus ja läige. See etapp aitab eemaldada kõik lihvimisjäljed ja taastab tulede esialgse funktsionaalsuse.

4. Kaitse

• Viimase sammuna kanname tulede pinnale UV-kaitsega selge kaitsekihi või spetsiaalse tuledele hoolduseks väljatöötatud vaha, et kaitsta nende klaase edasise oksüdatsiooni ja kahjustuste eest.

5. Kontroll

• Protsessi lõpetuseks kontrollime töö tulemust, et veenduda tulede funktsionaalsuse taastamises ning alles seejärel ulatame teile teie sõiduki võtmed.

Eelised

1. Parandab nähtavaust

• Tulede poleerimine parandab öist nähtavust ja suurendab seeläbi kõigi reisijate sõiduohutust.

2. Parandab välimust

• Tulede poleerimine taastab sõiduki esiosa välimust justkui uuendades seda ning muutes atraktiivsemaks.

3. Säästab raha

• Tulede taastamine on tavaliselt palju odavam kui uute tulede või ka kvaliteetsete pirnide ostmine ja paigaldamine.

Tulede poleerimine
Tulede poleerimine

Tulede poleerimise teenus on suurepärane viis auto välimuse parandamiseks ja reisijate ohutuse suurendamiseks. Oluline on seejuures otsustada kogenud teenusepakkuja kasuks, kes kasutab kvaliteetseid materjale ja järgib parima tulemuse saavutamiseks õiget protsessi.

Kui märkate, et nähtavus on halvenenud, siis on mõistlik meiega ühendust võtta juba enne suurte pimedate tulekut. Broneerige aeg või küsige lisainfot tulede poleerimise teenuse kohta ja sõitke turvaliselt.